logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

Sylwestrowe spotkanie przyjaciół

2016 zw bal sylwestrowyZnakomicie bawili się seniorzy w sylwestrowe przedpołudnie w Gminnym Centrum Kultury. Inicjatorem ostatniej potańcówki w 2016 roku byli zespół wokalny Złoty Wiek i dyrektor placówki Hanna Szumotalska.
W Centrum, oprócz naszych śpiewających, gościliśmy panie z chóru Harmonia z Radzynia Chełmińskiego, a także kilku przyjaciół Złotego Wieku. Przy przebojach z myszką (ale nie tylko) panie i panowie zaprezentowali różne rodzaje tańca, od walczyka po pląsy rockandrollowe. Było naprawdę sympatycznie, wesoło i… sylwestrowo.
Paniom i panom należy nie tylko pogratulować znakomitej atmosfery przyjacielskiego spotkania, ale także kondycji tanecznej i śpiewaczej, bo zdolni seniorzy nieraz wypełnili salę GCK pięknymi piosenkami.
– Dzięki pani dyrektor czujemy się tu tak, jakbyśmy byli na wyjątkowej sylwestrowej zabawie – podsumowała Grażyna Malewska, przewodnicząca chóru z Radzynia Chełmińskiego.

 (tng)

Fotoreportaż

Taneczny Mikołaj

2016 taniecW poniedziałek 19 grudnia w Gminnym Centrum Kultury popołudniowe przedświąteczne zajęcia plastyczne dla dzieci niespodziewanie zmieniły się w… taneczną zabawę. Z pełną aprobatą najmłodszych, przez ponad godzinę wolontariuszka Natalia Szumotalska, przy różnorodnej skocznej muzyce, nie tylko uczyła dzieci najróżniejszych pląsów, ale także wymyślała najrozmaitsze ruchowe niespodzianki.
Taneczny Mikołaj bardzo przypadł do gustu dziewczynkom i chłopcu. Wolontariuszka nie kryła zaskoczenia, ale także słów uznania dla ich kondycji i umiejętności tanecznych.
Zdaniem Natalii zajęcia taneczne to jest coś, co dzieci zaakceptowały od razu i z największą ochotą (widać to po ich uśmiechniętych twarzach na zdjęciach).
W środę 21 grudnia ciąg dalszy tańców z Mikołajem. Wolontariuszka rozrusza następną grupę dzieci.

 (r)

Fotoreportaż

Koncert Świąteczny

2016 koncert swiateczny fotoNiech żałują ci, którzy wiedzieli, ale nie przyszli…
Niedziela 18 grudnia godzina 17.30., w Gminnym Centrum Kultury zaczyna brakować krzeseł, a jest ich ponad pięćdziesiąt. O tej godzinie rozpoczynał się Koncert Świąteczny Tylko jedna jest taka noc w wykonaniu zespołu PÓŁnaPÓŁ Krzysztofa Janikowskiego. Obok niego, przy mikrofonach, zobaczyliśmy Agatę i Szymona Gajewskich oraz Agatę Misiak. Zanim jednak zabrzmiała pierwsza kolęda, dyrektor Hanna Szumotalska powitała zespół i gości. Można było zauważyć, że jest wzruszona, i nic dziwnego, bo w GCK dawno nie było tak wiele osób.
– Jest mi niezmiernie miło powitać państwa na dzisiejszym muzycznym wieczorze. Jestem przekonana, że kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu PÓŁnaPÓŁ na pewno się państwu spodobają – mówiła dyrektor. – A korzystając z okazji dodam, że akurat dziś, dzięki 21. Środowiskowej Drużynie Harcerskiej Źrenice z Mełna, do Gminnego Centrum Kultury dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju. Każdy z państwa może zapalić swoją świeczkę od naszej i zabrać światełko do domu.

Czytaj więcej, Fotoreportaż

Opłatek i kolędy

2016 zloty wiek wigiliaW Gminnym Centrum Kultury w Grucie w piątek 16 grudnia na Wigilii spotkali się śpiewający w zespołach Złoty Wiek z Gruty i Harmonii z Radzynia Chełmińskiego. Przyjacielski opłatek, połączony ze śpiewaniem kolęd, rozpoczęła dyrektor Hanna Szumotalska, która złożyła seniorom świąteczne i noworoczne życzenia. A zwracając się już tylko do pań i panów ze Złotego Wieku podkreśliła: – Dziś tym bardziej chcę wam podziękować za to, że już tyle lat śpiewacie, że jesteście dumą nie tylko GCK, ale także naszej gminy. Doceniam wasz wysiłek i raz jeszcze życzę jak najwięcej satysfakcji w życiu osobistym i artystycznym.
Dyrektor podziękowała też kilku paniom z Harmonii za to, że znalazły czas i przyjechały do Gruty. Wśród nich była przewodnicząca chóru Grażyna Malewska, która w imieniu koleżanek i kolegów złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Po opłatku zaśpiewano wspólnie kilka kolęd, a następnie seniorzy konsumowali potrawy wigilijne, które sami przygotowali.

 (r)

Fotoreportaż

Wszystko dla urody

We wtorek 13 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Grucie odbył się pokaz kosmetyków firmy Avon. Pokaz prowadziła Beta Partyka, starszy menedżer zespołu Avon Cosmetics Polska.
Panie mogły przetestować nowości z obecnej oferty katalogowej. Pani Beata wykonała pokazowy makijaż wieczorowy jednej z uczestniczek pokazu.
Przedstawiona została również aktualna oferta kosmetyków z promocją świąteczną. Zaprezentowane też zostały kosmetyki, które firma oferuje oraz pomniejsze, które każda kobieta powinna mieć w swej kosmetyczce.
Konsultantka podarowała paniom upominki od firmy.

 (r)

II Powiatowy Festiwal Piosenki Kolejowej i Turystycznej

2016 zw jablonowo9 grudnia w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Kolejowej i Turystycznej.
Na scenie zaprezentowało się sześć zespołów, w tym Złoty Wiek z Gruty. Każdy zespół był zobowiązany zaprezentować jedną piosenkę związaną z koleją i drugą o tematyce turystycznej.
Złoty Wiek wypadł bardzo dobrze. Nasi wykonawcy, działający przy Gminnym Centrum Kultury w Grucie, zaśpiewali Wesoły pociąg i Przyjedź na winobranie.
Po występach wykonawcom podziękowania i gratulacje złożyli między innymi Justyna Prajs, dyrektor miejscowego Centrum Kultury i Sportu oraz Emilia Siemianis, kierownika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.
Po festiwalu z seniorami spotkał się Przemysław Górski, burmistrz miasta i gminy.

 (r) Foto: COOLTURAK

Śnieżynki, św. Mikołaj i renifer oraz mikołajki

2016 mikolaj1

Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej… Stąd też i zajęcie plastyczne dzieci skupiają się na ozdobach choinkowych. W ostatnim tygodniu grupka najmłodszych plastyków wycinała z papieru i sklejała śnieżynki. Te oryginalne i dość duże choinkowe – ale nie tylko, bo można je powiesić w wielu miejscach w mieszkaniu – dekoracje wymagały naprawdę sporo pracy i wprawy. Wyszło pięknie. Na pomysł wykonywania śnieżynek wpadła oczywiście prowadząca zajęcia Katarzyna Ryzner.

2016 mikolaj2

W Gminnym Centrum Kultury powoli rozprzestrzenia się nastrój nadchodzących świąt. By główna sala rzeczywiście nabrała bożonarodzeniowego wystroju, instruktorka Katarzyna Ryzner namalowała sporego formatu św. Mikołaja i renifera.
Celowo poprosiliśmy dyrektor Hannę Szumotalską, aby stanęła przy gwiazdorze, bo dopiero wtedy widać jak jest on duży.
W sali od kilku dni jest też choinka z nietypowymi, ale za to wyjątkowo pięknymi bombkami i niekonwencjonalną gwiazdą.

2016 mikolaj3

6 grudnia to data przeznaczona dla świętego Mikołaja. Dzień wcześniej, podczas cyklicznych zajęć dzieci, dyrektor sprawiła im niespodziankę, każde otrzymało czekoladowego mikołajka. Tego dnia dyrektor, wspólnie z instruktorką Katarzyną, pomagała małym plastykom w wycinaniu i malowaniu mikołajków. Były też rozmowy o tej przedświątecznej tradycji, a na koniec… wspólne zdjęcie przed choinką.

 Tekst: RAS